A szólásszabadság megsértése? Monarchia-ellenes tüntetőket tartóztattak le Nagy-Britanniában
III. Károly brit király és Camilla, a brit királyné-felség érkezik az észak-írországi Hillsborough kastélyba, Őfelsége szélesebb körű látogatási programjának részeként Belfastban, Észak-Írországban, Nagy-Britanniában, 2022. szeptember 13-án. A királynak ez az első látogatása a régióban, mióta II. Erzsébet brit királynő szeptember 08-án skóciai birtokán bekövetkezett halálát követően uralkodóvá vált. EPA/MARK MARLOW
Polgárjogi aktivisták arra figyelmeztettek, hogy a letartóztatások a szólásszabadság csorbulását jelentik.
A tüntetők letartóztatása II. Erzsébet királynő halála után “mélyen aggasztó” – mondták a szólásszabadságért küzdők. A rendőrség Skóciában két ember ellen emelt vádat, míg Oxfordban egy férfit fogtak el. A letartóztatások a királynő halálának emlékére rendezett eseményeken történtek, amelyeken III. Károly királyt Nagy-Britannia új uralkodójává nyilvánították. Londonban, amikor a ravatalozó előtt sorban állás kezdődött, a Metropolitan Police azt mondta, hogy az embereknek “joguk van tiltakozni”.
Egy 22 éves férfi ellen vádat emeltek rendbontás miatt, miután hétfőn Edinburgh-ben a királynő koporsójának felvonultatása közben York hercegét hergelte. A közösségi médiában közzétett videókon látható, amint egy férfi kiabált András herceggel, miközben az a halottaskocsi mögött haladt, majd két masik járókelő a földre rántotta. Egy nappal előtte pedig egy 22 éves nőt vettek őrízetbe a St Giles katedrális előtt a király trónra lépésének bejelentése utáni rendzavarásért. Mindkettőjüket szabadon engedték, és egy későbbi időpontban fognak bíróság elé állni.
Ugyanezen a napon a 45 éves Symon Hillt közrend elleni bűncselekmény gyanújával letartóztatták, miután egy másik oxfordi trónralépési bejelentés során azt kiabálta: “Ki a franc választotta meg?”. A Temze-völgyi rendőrség közölte, hogy később letartóztatták, és “önként együttműködött” a rendőrökkel.
Stuart Cundy rendőrfőnök-helyettes nyilatkozata a következő: “Az embereknek joga van a tiltakozáshoz, és ezt világossá tettük a jelenleg zajló rendkívüli akcióban részt vevő valamennyi rendőrtiszt számára.” Mintegy 1500 katonai alkalmazott fog dolgozni a rendőrség és a civil rendfenntartók mellett, hogy kezeljék a várhatóan a következő héten Londonba áramló hatalmas tömegeket. Az új fővárosi rendőrfőnök, Sir Mark Rowley szerint a rendőrség “hatalmas kihívás” előtt áll.
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Hogyan is történt pontosan a fukusimai atomerőmű-baleset?
A világ legmagasabb tervezett felhőkarcolói
Átírhatja a történelemkönyveket ez a két, 7000 éves női holttest!
Magyar kutatók segítségével tettek meglepő felfedezést a földi élet fejlődésével kapcsolatban
A kutatók szerint egy amerikai vulkán egyre közelebb van a kitöréshez
Egy halálos táncot járó csillagpár a közelünkben fog felrobbanni